Robotické sekačky ušetří čas i práci, ale pouze při správném výběru

,

Jaro se pomalu blíží a nás opět čeká úprava trávníku. Chcete mít krásně posekaný, zdravý a pěkně zelený trávník? A ještě k tomu ušetřit čas? V tom případě přenechte práci robotům.

Robotické sekačky, ano či ne na váš pozemek

Zásadní věc, kterou byste o robotické sekačce na trávu měli vědět, je to, že nezvládá velké kopce ani členitý terén. Pokud si chcete automatickou sekačku na trávu pořídit, je dobré mít u domečku poměrně rovný terén. Velké problémy mohou automatické sekačce na trávu způsobit třeba cestičky, které rozdělují trávník, ale také zahrada plná stromů, nebo vystouplé kořeny. Máte-li zahradu, která je spíše kopcovitá a nerovná, je dobré pořídit si spíše elektrickou sekačku na trávu, nebo benzínovou sekačku.

Robotické sekačky – co umí základní modely

Robotické sekačky jsou sice dražší než některé přední modely benzínových sekaček, ale má to své opodstatnění, neboť vám skutečně ušetří práci, čas a postarají se, aby váš trávník byl jako ze škatulky. Díky kvalitnímu mulčování bude mít váš trávník krásně zelenou barvu. Naprogramováním robotu určíme, s jakou pravidelností má sekat a o nic víc se nemusíme starat. Některé modely jsou vhodné i na velké travnaté plochy. Robotické sekačky jsou vybaveny výstražným systémem proti krádeži a automatickým nabíjením, kdy si sama sekačka najde cestu k nabíjecí stanici, pokud potřebuje dobít.

Robotická sekačka

Robotická sekačka se o váš trávník postará

Instalace robotické sekačky

Instalaci doporučujeme svěřit raději autorizovanému dealerovi. Pokud se pustíte do instalace sami, je v první řadě potřeba nainstalovat základnu a vytyčit hranice. Základnu tvoří plastová deska s dokem, kam se sekačka vrací dobíjet. Pokud ji nebudete chtít uklízet je potřeba vybrat ideální místo např. pod střechou. Náročnější je položení hraničního kabelu, kterým sekačce označujete prostor ve kterém se má pohybovat.
Po zapojení do základny je kabel aktivní a tvoří pro robota neviditelnou zeď. Sada pro instalaci se skládá z vodiče smyčky, skob, spojek a konektorů v různém počtu a délkách odpovídající velikosti vaší zahrady. U některých sekaček je součástí vybavení otočný ovladač, kterým jednoduše nastavíte výšku sečení. Pokud není součástí musíte sekačku otočit a šroubovákem uvolnit žací čepel a tu pak ručně nastavit do požadované výšky. Když máte vyznačené území a nastavenou výšku sečení, můžete robota zapnout a naprogramovat si ho podle potřeby.

Po naprogramovani robotická sekačka pracuje úplně samostatně a vy si můžete užívat ušetřený čas.

5 nejoblíbenějších robotických sekaček

 

McCulloch RM 600

 

 

Al-Ko Robolinho 100

 

 

 

HUSQVARNA AUTOMOWER 310

 

 

HUSQVARNA AUTOMOWER 105

 Robomow RC 308 Pro S01862

 

 

 

Gardena R70Li 4072-32
VIKING MI 632 P
Husqvarna Automower 220 AC

Dovednosti

Zveřejněno

12 března, 2018

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *