Oxymetr: Malý pomocník, který vám může zachránit život

Pulzní oxymetr je malé a nenápadné zařízení, které vám může zásadně pomoci v péči o vaše zdraví, zvlášť v době pandemie. Tento přístroj nasazující se na prst vám dokáže během chvíle změřit tlak a také míru okysličenosti vaší krve. A znát aktuální okysličenost, neboli saturaci, krve, je důležité např. v momentě, kdy jste nakaženi covidem-19. Oxymetr vám umožní průběžně kontrolovat váš zdravotní stav.

Jak a proč se používá oxymetr

Nejdřív pulzní oxymetr zapněte a poté do něj vložte prst nehtem nahoru. Hodnotu tlaku a saturace budete znát během několika okamžiků. Výsledné údaje jsou spolehlivým ukazatelem vašeho zdraví. Jeho užitečnost se projeví hlavně trpíte-li covidem. Pomocí oxymetru můžete průběžně hodnotit svůj stav a sledovat, jestli se náhodou nehorší. To byste poznali podle snižujících se hodnot naměřené okysličenosti krve.

Při nemoci si hlídejte saturaci

Saturace krve se zaznamenává na škále od 0 do 100%, přičemž zdravý člověk ji nikdy nebude mít pod hodnotou 95. Nižší míra kyslíku v krvi je typická pro nejrůznější plicní onemocnění a pro covid-19. Pokud je váš výsledek saturace od 90 do 94% je vhodné konzultovat tento pokles s praktickým lékařem. Jste-li ale na hodnotách nižších než 89% neprodleně tento stav konzultujte s lékařem, protože může být již důvodem k hospitalizaci.

Beurer PO 60 BT

Teesa BT PX70 oxymetr

Medisana PM 100 oxymetr

Homedics PX-101 oxymetr

Dovednosti

Zveřejněno

29 března, 2021

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *