Nový Apple iPad Mini se stal hitem

,
Apple iPad Mini

Nová generace iPad Mini se dočkala velkých změn – od designu až k vnitřní výbavě. A právě všechny tyto změny dovedli Apple k novému prodejnímu hitu. Nový kompaktní tablet vypadá velmi dobře a mnoho lidí na jeho vydání netrpělivě čeká. Podívejme se proto blíže na jeho specifikace.

Apple iPad Mini je hitem na trhu

Předchozí model iPadu Mini vyšel v roce 2019 a proto už mnoho příznivců Applu vyhlíželo jeho nástupce. Dočkali se během konference Applu, kde byl mimo iPad Mini představen také iPhone 13. A u nového tabletu je rozhodně na co se těšit. Změny na něm totiž nejsou jen kosmetické, ale tablet byl navržen v podstatě od nuly.

Apple iPad Mini

Apple iPad Mini. Zdroj foto: výrobce

Specifikace Apple iPad Mini

První velké změny se dočkala obrazovka Liquid Retina. Ta se zvětšila na 8,3 palce a s rozlišením 2266×1488 px zaručuje velmi ostrý obraz. Barevný gamut DCI-P3 navíc poskytne věrnou reprodukci barev. Pohodlí očím poskytne tenká vrstva, kterou je přední část tabletu potažena a která minimalizuje oslnění a ulehčuje čtení displeje. S tím také souvisí technologie True Tone – ta upravuje teplotu barev v závislosti na světelných podmínkách. Tablet byl uzpůsoben tak, aby jeho používání bylo pro oči co nejpohodlnější.

Apple iPad Mini je vylepšen

Vylepšen byl také kryt iPadu Mini, který je nyní totožný s iPad Air. Na boku se nachází magnetický konektor, ke kterému připevníte Apple Pencil. Tlačítko Domů bylo nahrazeno podporou gest a čtečka otisku prstů je pro změnu v horní části obrazovky. iPad bude mít také konektor USB-Type C. K dostání bude v 4 barevných provedení – vesmírně šedá, růžová, fialová a měsíční svit.

Apple iPad Mini

Apple iPad Mini. Zdroj foto: výrobce

Nový procesor a skvělý výkon

Velké nadšení ale vyvolal především procesor iPadu Mini. Do tabletů Apple zpravidla umisťuje procesy z předchozích generací iPhonů. To zde však neplatí – letošní iPad Mini je vybaven procesorem Apple A15 Bionic z iPhonu 13. Ten vyniká především svým výkonem, který si poradí i s nejnáročnějšími hrami nebo editováním fotografií. Výkon CPU se zvýšil o 40 % a GPU dokonce o 80 %.

Ani baterka nezaostává a měla by vydržet intenzivní celodenní používání. Přední fotoaparát je 12megapixelový se světelností f/2,4 a ten zadní je také 12megapixelový se světelností f/1,8. Velkým krokem vpřed je možnost využít 5G sítě.

Apple iPad mini (2021) 64GB Wi-Fi Starlight MK7P3FD/A

Apple iPad mini (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK7M3FD/A

Apple iPad mini (2021) 64GB Wi-Fi + Cellular Pink MLX43FD/A

Dovednosti

Zveřejněno

4 října, 2021

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *