Na co si dávat pozor při výběru Smoothie makeru

Připravte si domácí smoothie čerstvé a plné vitamínů. Nemáte po ránu moc času? Zdržuje vás příprava snídaně?  Smoothie mixér ji udělá za vás během pár sekund. Čerstvý koktejl z ovoce nebo zeleniny plný vitamínů si můžete odnést s sebou do práce nebo kamkoli jinam.

Název smoothie  je v překladu odvozený z anglického názvu smooth, překládá se jako jemný, krémový. A smoothie přesně takové je. Jeho příprava je velice snadná, většinou se na přípravu používá exotické i domácí ovoce, zelenina, listová zelenina, semínka, koření     a v neposlední řadě bylinky. Ředí se vodou nebo mlékem. Koktejly nabízejí v mnoha kavárnách i restauracích. Proč si ale nevyrobit svůj vlastní.

Historie smoothie

Historie smoothie je zajímavá. Za objevitele smoothie je považován Američan Steven Kuhnau, který trpěl různými potravinovými alergiemi jednou z nich byla alergie na laktózu. V letech jeho dospívání byly v oblibě šejky s mlékem, které se díky alergii nemohl dopřát. A tak se zrodil nápad, proč nezkusit vodu a led místo mléka? Zjistil, že nápoj chutná nejen jemu, ale i dalším lidem, tak se rozhodl v roce 1970  pro výrobu mixované směsi z ovoce, ledu a vody.  Založil obchod Smoothie King, kde své nápoje prodával. Nápoj se dostal do povědomí zákazníků a rozšířil se do celého světa. Avšak autorem názvu  Steven Kuhnau není. Údajně jako první výraz smoothie pro ovocný nápoj použili příslušníci hnutí hippie.

Smothie mixér má oproti klasickým mixérům hned několik výhod, které v dnešní době rozhodně oceníte. Lze v něm připravit i různé polévky, omáčky a dětskou výživu.

Na co si dávat pozor při výběru Smoothie makeru

Hlučnost –  Nejedná se o tichý nástroj, musíte s tím při výběru počítat.

Výkon  –  rozdíl ve výkonu je mezi smoochie mixéry značný. Nejslabší mixéry jsou přibližně  na  100 W a nejsilnější mají přes 2000 W. Pro drcení ledu se doporučuje alespoň 800 W. Tady záleží také na objemu nádoby, pro větší objem a tvrdší ingredience je vždy lepší mít větší výkon. Pro běžnou přípravu koktejlů stačí 350W.

Typ mixéru – Smoochie mixér je specializovaný přímo na smoothie, je cenově dostupnější než jiné mixéry. Připravené nápoje si odnesete ve stejné nádobě v které se mixovali. Má jednoduché ovládání. Mixují tak dokonale, že nebudete mít v nápoji žádné kousky. Levné mixéry mají pouze jednu rychlost, zatímco ty dražší mohou počet otáček plynule regulovat.

Smoothie mixéry se prodávají s malými vyjímatelnými  nádobami většinou 0,6 a 0,3 litu, které jsou dostatečné pro jednu osobu.  Díky jejich tvaru a víčku na pití jsou vhodné i jako cestovní nádoby – zabraňují náhodnému rozlití. Další nádoby na smoothie si můžete dokoupit i samostatně. V nabídce jsou i Smoothie s větší mixovací nádobou, které pojmou i více než 2 litry, ve kterých můžete připravovat lahodný nápoj pro celou rodinu.

Dovednosti

Zveřejněno

8 května, 2018

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *