Jak zrychlit pomalý tablet

,

Tablet je jedním z elektronických zařízení, které nejen na cestách nahrazuje počítač. Můžete na něm procházet internet, číst e-knihy nebo sledovat filmy a jeho výhodou je větší obrazovka než třeba u největších smartphonů. Pomalý chod tabletu je však často problém, takže jeho používání není tak zábavné, jak by mělo. Pokud se vás tento problém týká a potřebujete zrychlit tablet? Víme jak na to.

Jak zrychlit pomalý tablet

Proč nově zakoupený tablet běží pomaleji? První způsob, jak zrychlit tablet bez ohledu na to, jaký model jste si koupili, je zaměřit pozornost na RAM. Pokud pravidelně nezavíráte aplikace na pozadí, brzy se zařízení začne vypínat a načítání stránek je mnohem pomalejší, i když máte velmi rychlý internet. Kromě toho je třeba poznamenat, že tablety jsou přetíženy aplikacemi a widgety, ty je potřeba omezit. Mnohdy je ani nevyužíváte a jen zbytečně zabírají místo, proto se vyplatí zbavit zbytečných programů, které jsou v tabletu od výrobce zařízení.

Zrychlete svůj tablet a využívejte ho naplno

Aplikace pouze ze spolehlivého zdroje a antivirová ochrana

Někdy si problémy můžeme vytvořit sami. Stačí nainstalovat aplikace z neoficiálních virtuálních obchodů, které nejsou ověřovány z hlediska zabezpečení a provozu. Stahování programů z internetu je spojeno s rizikem, že spolu s aplikací stáhnete na pevný disk vir nebo malware. Malware a viry mohou vaše zařízení výrazně zpomalit. Pokud jste si tedy stáhli program z nedůvěryhodného zdroje a do vašeho tabletu nebyl nainstalován žádný antivirový software, je docela možné, že došlo k napadení systému vašeho tabletu. Pak nezbývá nic jiného, ​​než provést diagnostiku. Aplikace vždy stahujte z ověřených zdrojů, takovými obchody jsou samozřejmě Google Play, stejně jako iTunes.

Můžete použít online nástroje nebo antivirové programy stažené z oficiálních webových stránek. Zde není třeba šetřit a používat bezplatné antiviry, protože v případě placených balíčků můžete počítat s lepší ochranou, např. rozšířenou na více zařízení. V rámci stejné sítě Wi-Fi lze tedy chránit osobní počítač, smartphone a tablet. Navíc jsou tyto programy neustále aktualizovány, pokud jde o detekci nových hrozeb. Vymažte mezipaměť a soubory cookie. Mezipaměť významně ovlivňuje také rychlost tabletu. Pokud není odstraněna z dočasných souborů, které si pamatují preference uživatele, v průběhu času začne tablet pracovat pomaleji.

Aktualizace softwaru je základ

I nový tablet může být potřeba aktualizovat, protože jako součást softwarové verze daného operačního systému se každý měsíc objevují bezpečnostní záplaty nebo vylepšení plynulého chodu systému. Proto stojí za to strávit pár okamžiků nezbytnými aktualizacemi. Současně byste měli omezit automatickou synchronizaci aplikace, protože tímto způsobem můžete také svůj tablet zrychlit.

Obtížná aktualizace systému – Možná budete muset nainstalovat nový webový prohlížeč

Když je instalace nové verze operačního systému problematická, stojí za to zvážit výběr webového prohlížeče od jiného poskytovatele. Zde se rozdělují názory na to, který funguje nejlépe. Některé jsou ceněny pro velké množství funkcí a jiné pro jejich rychlost provozu. Posledním krokem je vyjmutí baterie na krátkou dobu. Pokud jste tedy vyčerpali všechny své možnosti a hledáte další způsoby, jak tablet zrychlit, můžete baterii na několik minut vyjmout, poté ji znovu vložit a spustit zařízení. Reset někdy funguje, a proto se zařízení může zrychlit.

Nejoblíbenější tablety

Huawei MatePad Pro TA-MPPW128BOM

Lenovo Tab M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

Samsung Galaxy Tab A7 Wi-Fi 32GB SM-T500NZAAEUE

Apple iPad Air 2020 64GB Wi-Fi Space Grey MYFM2FD/A

Dovednosti

Zveřejněno

7 září, 2021

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *