Jak zabezpečit notebook na cesty

,

Cestování spojujeme s relaxací a prázdninami. Často však musíme spojit podnikání s potěšením a vzít počítač s sebou. Naštěstí můžeme pracovat na laptopech, které jsou rozhodně mobilnější než stolní počítače. Nezapomeňte notebook řádně zabezpečit na cestách. Zajímá vás, jak přepravovat počítač? Jak zabránit ztrátě dat při cestování? Jak cestovat s notebookem letadlem nebo autem? To vše se dozvíte v tomto článku.

Bezpečný přenos notebooku v tašce nebo batohu

Cestování s notebookem vyžaduje, abyste dodržovali několik bezpečnostních pravidel. Nejprve investujte do příslušenství vyrobeného z materiálů, které jej ochrání před mechanickým poškozením. Dobře to zvládne specializovaný batoh nebo taška. V ideálním případě by měl být vodotěsný. Nejdůležitějším prvkem je samostatná přihrádka na notebook. Musí být vyztužena speciální pěnou. Další výhodou jsou přihrádky na napájecí adaptéry, kabely, myši a další počítačové příslušenství. Jejich oddělení zabránění poškrábání krytu notebooku.

Jak přepravovat notebook v autě?

Během přepravy by měl být notebook umístěn tak, aby se minimalizovaly otřesy. Chráníte tím počítač před rizikem poškození. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je nejbezpečnější přepravovat notebook svisle, nikoli vodorovně. Před cestou bychom také měli úplně vypnout vybavení. Notebooku, který je zapnutý během přepravy, hrozí přehřátí nebo dokonce poškození pevného disku (pokud se jedná o model s pevným diskem). Počítač by měl být umístěn tak, aby se při cestování nemohl pohybovat.

Zabezpečení notebooku proti krádeži

Notebook na cestách je vystaven dalšímu nebezpečí – krádeži. Abyste se před tím ochránili, je nejlepší koupit si bezpečnostní batoh Anti-Theft s kombinovaným zámkem. Pokud však dojde ke krádeži, je užitečná aplikace pro sledování a blokování, kterou nainstalujete na váš notebook, například Intel Anti-Theft, Phoenix FailSafe nebo Prey. Notebook můžete také chránit před zloději pomocí bezpečnostního kabelu. Další výhodou je přítomnost alarmu. Nejdůležitější je mít počítač neustále u sebe.

Zálohování a šifrování dat

Přiměřená ochrana počítače zahrnuje také zabezpečení jeho dat. Před cestou se ujistěte, že za prvé máte zvolené dostatečně obtížné heslo pro váš notebook a za druhé zálohujte data. Některé soubory můžeme také uložit do cloudu. Díky tomu budeme mít stále přístup k našim souborům v případě krádeže nebo ztráty vašeho vybavení. Ztráta důležitých údajů může vést k vážným následkům a zbytečnému stresu. Před cestou se o to postarejme.

Pojištění

Pokud přemýšlíte, jak se starat o svůj notebook na cestách, stojí za to udělat krok dále a pojistit si elektronické vybavení, než vyrazíte. V případě ztráty nebo poškození notebooku obdržíte finanční náhradu. Jedná se o velmi důležitou bezpečnostní funkci, zejména v případě drahého počítače. Často, pokud notebook nebyl v době nákupu pojištěn, může být problém si takovou pojistku koupit, ale rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Vždy mějte svůj notebook u sebe

Cestování s notebookem je nejpohodlnější, když máte speciální batoh nebo tašku. To zaručí bezpečnost vašeho počítače a budete pohodlně cestovat. Toto řešení je perfektní také tehdy, když chcete vzít počítač do letadla. Příruční zavazadlo má tu výhodu, že ho máte vždy u sebe. Nikdy nenechávejte kufry bez dozoru a nespouštějte z nich oči, abyste předešli krádeži nebo ztrátě zavazadel.

Čemu se vyvarovat při cestování s notebookem?

Cestování s notebookem nemusí být stresující. Stačí se o ni řádně starat. Před uložením vybavení do zavazadel jej zcela vypněte a vložte do zvláštního pouzdra. Nikdy nepokládejte počítač na dno tašky nebo kufru. Tímto způsobem ho ochráníte před poškozením.

Jak přepravit notebook v letadle?

Můžete si ho vzít s sebou pouze v příručním zavazadle. Nelze jej odbavit v odbaveném zavazadle, protože by mu hrozilo poškození. Kufry jsou během přepravy náchylné k otřesům a často nedorazí včas.

Co jiného se vyplatí vědět?

Batoh nebo taška by měla být vybrána podle velikosti notebooku. Batoh nebo taška s příliš velkou přihrádkou nebude schopna chránit vaše vybavení, protože se může během cesty posunout. Dále můžeme notebook zabalit do speciálního ochranného pouzdra. Před odjezdem zkontrolujte také, jaké elektrické zásuvky jsou v zemi, do které letíte. Stojí za to pořídit si adaptéry před příjezdem. To vám ušetří čas na místě při hledání obchodu, kde je můžete koupit.

Jaká kritéria by měl splňovat mobilní notebook ideální na cestování?

Nejdůležitější vlastností, které bychom měli při výběru mobilního notebooku věnovat pozornost, je jeho hmotnost a velikost. Protože jej budeme vždy nosit s sebou, je důležité, aby byl co nejlehčí – nejlépe do 1,5 kg a s obrazovkou do 14 palců. Životnost baterie je stejně důležitá. Vyberte si modely, které zajistí schopnost pracovat dlouhé hodiny bez nutnosti připojení počítače k napájecímu zdroji. Notebook na cestách by měl mít také odolné pouzdro. Matice by měla být matná nebo antireflexní, aby kompenzovala světlo odrážející se od obrazovky. Další výhodou bude podsvícená klávesnice, která nám umožní pracovat v noci.

Dovednosti

Zveřejněno

30 července, 2021

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *