Jak si vybrat dobrý notebook?

,

Který segment pro nás bude nejvhodnější? Co hledat při výběru konkrétního modelu? V našem průvodci najdete tipy na výběr nejlepšího notebooku pro vás.

Jak si vybrat dobrý notebook? Zde jsou funkce, které je třeba hledat

Plánujete koupit nový notebook, ale nevíte, který si vybrat? Na trhu existuje několik stovek různých modelů, z nichž každý je popsán několika parametry technických specifikacích. Navíc se čas od času objevují nové a vylepšené designy. Méně zkušení zákazníci proto mohou mít problém s určením vhodného modelu. Abychom vám mohli pomoci s výběrem, připravili jsme průvodce, ve kterém jsme popsali nejdůležitější problémy týkající se výběru notebooků. Popsali jsme také funkce, které stojí za zvážení při nákupu modelů pro konkrétní aplikace, a také s ohledem na nejnovější trendy na trhu. Před výběrem konkrétního modelu bychom měli nejprve určit jak budeme notebook využívat. Komu bude určen? Domácím uživatelům, kteří používají počítač k procházení internetu a sledování filmů, náročným hráčům, kteří očekávají nejlepší možný výkon, nebo obchodníkům, kteří tráví hodně času na služebních cestách? Dostupné notebooky lze kvůli zamýšlenému použití rozdělit do několika segmentů.

Jak vybrat notebook

Spotřební a multimediální notebooky

Pokud vaše požadavky nejsou příliš vysoké a potřebujete počítač k procházení internetu, sledování filmů, používání kancelářské sady a příležitostné hraní jednoduchých her a nechcete utratit spoustu peněz, bude zde nejlepší spotřebitelský (multimediální) notebook.

Lenovo IdeaPad

Mluvíme zde o nejjednodušších dostupných zařízeních. Obvykle jsou vybaveny obrazovkou 15,6 palce, základními součástmi a nezbytnou sadou konektorů (v některých provedeních bude také k dispozici optická jednotka pro přehrávání disků CD / DVD). Zájemci by se měli podívat i po řadách Acer Aspire, Acer chromebook nebo Dell Inspiron.

Lenovo IdeaPad 5 81YK0042CK

Firemní, hybridní a konvertibilní notebooky

Větší nároky se týkají firemních uživatelů, kteří potřebují notebook k práci, často i na cestách. Je proto důležité, aby se daný model vyznačoval delší životností baterie, lehký a zvládal i náročnější funkce.

Huawei MateBook

Firemní notebooky mají obvykle 13 nebo 14palcové obrazovky, které mají matnou obrazovku, bohatou sadu konektorů (často včetně čtečky otisků prstů, čtečky čipových karet nebo konektoru dokovací stanice) a pohodlnou klávesnici. Tyto typy konstrukcí se také často vyznačují trvanlivým krytem z hliníku nebo uhlíkových vláken.

Huawei MateBook 13 2020 53011DKA

Zajímavou alternativou zde mohou být konvertibilní a hybridní notebooky. Tato zařízení se vyznačují podobnými řešeními a současně je lze také použít ve formě tabletů nebo prezentace (použitá matice umožňuje dotykové ovládání). V případě převoditelných konstrukcí je obrazovka namontována na speciálních pantech, což jí umožňuje otáčení o 360 stupňů, zatímco hybridní notebooky, někdy nazývané zařízení 2 v 1, sestávají ze dvou prvků – tabletu a připojené klávesnice. Za zmínku stojí série ASUS ZenBook Flip, Lenovo Yoga a Microsoft Surface.

Lenovo yoga Slim

Lenovo Yoga Slim 7 82AA001ACK

Herní notebooky

Velká skupina zákazníků jsou hráči, kteří hledají alternativu ke stolnímu počítači. Hlavním požadavkem je samozřejmě vysoký výkon, umožňující pohodlné hraní v nejnovějších a nejhlasitějších titulech. Kromě toho je důležitá obrazovka s rychlou odezvou, pohodlná podsvícená klávesnice a další vylepšení ovlivňující kvalitu hry. Volba je jasná – hrát na notebooku.

HP Omen X

HP Omen X 2S 15-dg0100 8RU64EA

MSI GF63

MSI GF63 Thin 10SCSR-407CZ

HP Pavilion Gaming

HP Pavilion Gaming 15-ec0018 8RR82EA

Dovednosti

Zveřejněno

6 října, 2020

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *