Jak nainstalovat Windows 11

windows 11

Microsoft již uvolnil systém Windows 11, kterým bude postupně nahrazovat současný Windows 10. Během představení Windows 10 v roce 2015 Microsoft uvedl, že by se mělo jednat o finální verzi jeho operačního systému. Verze Windows 11 však ukázala, že tomu tak není a přinesl několik zajímavých novinek. Windows 11 si na své zařízení může snadno nainstalovat každý uživatel, jehož počítač splňuje minimální technické požadavky. Platí zde jedno pravidlo – čím novější počítač, tím rychleji nás Microsoft vyzve k aktualizaci. Jak nainstalovat Windows 11?

Ke spuštění Windows 11 potřebujete počítač s 64bitovým, alespoň 2jádrovým procesorem taktovaným na 1 GHz nebo vyšší . Dále jsou vyžadovány 4 GB RAM a 64 GB velkokapacitní paměti. Stojí za zmínku, že musíte mít obrazovku s rozlišením 720p nebo vyšší a úhlopříčkou 9 palců nebo větší. Grafická karta musí podporovat DirectX 12 s WDDM 2.0. Microsoft také vyžaduje přítomnost modulu TPM 2.0, což může být problematické u stolních počítačů s vlastní výbavou.

Jak nainstalovat Windows 11

Aktualizujte pomocí Průvodce instalací systému Windows 11

Instalace Windows 11 pomocí Windows 11 Installation Assistant je nejrychlejší a nejpohodlnější řešení. Speciální aplikace vám umožňuje rychle nainstalovat Windows 11 na kompatibilní zařízení. Program zkontroluje minimální technické požadavky, stáhne instalátor a nainstaluje Windows 11. Stačí pár kliknutí myší.

Aktualizace pomocí instalačního média Windows 11

Program Windows 11 Installation Media umožňuje vytvořit spouštěcí USB flash disk s Windows 11. Toto řešení je skvělé, pokud nemáte na svém zařízení dobré připojení k síti. Můžeme připravit instalační médium v ​​práci nebo jinde a provést proces offline. Po vytvoření instalačního média jej spusťte na počítači a postupujte podle pokynů instalátoru.

Dovednosti

Zveřejněno

25 října, 2021

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *