Čas pořídit odvlhčovač

Ptáte se sami sebe: jak si vybrat odvlhčovač? Před nákupem byste měli pečlivě porozumět schopnostem každého zařízení, správně definovat své potřeby a rozpočet, do kterého se chcete vejít. Vysoká vlhkost a nedostatečná ochrana zdí budov podporují tvorbu různých druhů hub, což může mít velmi negativní dopad na lidské zdraví. Z tohoto důvodu jsou odvlhčovače stále populárnější. Jak vybrat ten nejlepší a na co si dát pozor při nákupu? Zjistěte více v našich tipech.

Odvlhčovač – kdy je potřeba?

Pokud se vám v domácnosti vyskytne vlhkost jen příležitostně, stačí jednoduché kroky, abyste ji zvládli. Jde především o špatné větrání, které může stát za celým problémem, proto zkontrolujte všechny větrací mřížky. V podzimním a zimním období pomůže pravidelné větrání bytu v boji proti vlhkosti. Pokud se s vlhkostí stále potýkáte, můžete začít uvažovat o koupi odvlhčovače. Je však důležité, aby se toto zařízení používalo k profylaktickým účelům, tj. když je dům vlhký, ale na stěnách se nevyskytuje žádná plíseň. Pokud je již stěna zasažena plísní, samotný odvlhčovač nestačí a měl by být co nejdříve odstraněn. Toxiny produkované plesnivou zdí mohou být velmi škodlivé pro zdraví a přispívat k rozvoji závažných onemocnění.

Správná úroveň vlhkosti?

Pokud váš domov nezažil situace, jako je zamlžování oken, zrcadel nebo odlepování tapet ze zdi, pravděpodobně jen těžko zjistíte, zda je úroveň vlhkosti správná. K tomu účelu se skvěle hodí zařízení na měření vlhkosti zvané vlhkoměr. Pokud vlhkost v bytě překročí 55%, je to známka toho, že byste měli začít uvažovat o koupi odvlhčovače. V současné době je na trhu mnoho různých typů odvlhčovačů přizpůsobených různým potřebám uživatelů. Níže uvádíme nejoblíbenější z nich.

Elektrický absorbér vlhkosti

Elektrické pohlcovače vlhkosti jsou moderní zařízení, která nejen účinně bojují proti vlhkosti v bytě, ale také regulují její správnou hladinu a zabraňují vysychání vzduchu. Některé z těchto typů zařízení jsou kompatibilní se smartphonem a umožňují vám dálkově zapínat a vypínat nádobu a také mají další funkce, jako je teploměr nebo pachové filtry.

Co byste měli vědět o elektrickém vysoušeči?

Před nákupem elektrického vysoušedla stojí za zvážení, jaké funkce budete potřebovat. V současné době jsou odvlhčovače vzduchu velmi oblíbené, protože bojují proti vlhkosti a navíc filtrují vzduch. Pokud se však rozhodnete koupit odvlhčovač, zkontrolujte maximální provozní dobu, kterou zařízení nabízí. Dalším faktorem, který je při rozhodování o koupi velmi důležitý, je prostorový rozsah jeho práce. Pokud potřebujete absorbér do malého suterénu, nemusíte kupovat drahé zařízení, které nabízí boj proti vlhkosti na ploše 60 metrů čtverečních. Bezpečnostní prvek je také důležitý v každém odvlhčovači by měla být pojistka, která chrání váš domov před rozlitím nahromaděné vody v případě zkratu nebo výpadku proudu. Posledním, méně důležitým, ale zajímavým parametrem, který můžete před nákupem zvážit, je možnost výběru vůně. Některé odvlhčovače jsou bez zápachu, ale jsou i taková, která osvěžují vzduch řadou vonných látek.

Nejoblíbenější odvlhčovače

HAUSER DH-400

Concept OV1000 Perfect Air

Noaton DF 4123 HEPA

Sinclair CFO-16P

Noaton DF 4114

Dovednosti

Zveřejněno

5 listopadu, 2020

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *